Výběr sedací soupravy: kožená nebo látková?

Řešíte zrovna výběr sedací soupravy, ale nevíte, jestli se rozhodnout pro kožené nebo látkové čalounění? Zkuste hodit za hlavu klišé, že kožené sedačky jsou chladné, lepí a jsou extrémně drahé, zároveň se ale nenechte napálit, že látkové sedací soupravy jsou nejpraktičtějším řešením. Rádi vám ukážeme, jaké výhody i nevýhody tyto druhy čalounění skrývají.

Sedací souprava Montana

Výhody kožené sedací soupravy

Ještě než vám představíme výčet konkrétních výhod, tak si dovolíme připomenout, že je velmi důležité umět rozeznat koženkové či méně kvalitní čalounění od toho kvalitního z pravé kůže. Nemusíte se pro výběr sedačky vybavit mikroskopem či lupou, ono je velmi jednoduchým indikátorem kvalitní kožené sedačky cena. Plošně se dá říci, že kvalitní koženou sedací soupravu, alespoň ve velikosti dvojsedu, neseženete pod 70 000 Kč

1. Prodyšnost
Při zaslechnutí pojmu kožená sedací souprava si lidé většinou ihned řeknou: studí a lepí. To ale nemusí být pravda, pokud si vyberete kvalitní kůži. Kůže je ze své podstaty prodyšná, takže se nemusíte bát, že by se na vás kůže přilepila, když si sednete v sukni nebo krátkých kalhotách. Zároveň je ale důležité dbát o její čistotu, aby se póry nezanesly.

2. Odolnost
Kožené čalounění je odolný materiál. Díky pevnosti se nemusíte bát ani pokud jsou ve vaší domácnosti mazlíčci, kteří si rádi hoví na sedačce. Zároveň je i úklid mnohem snadnější - chlupy zvířat nebo všudypřítomný prach jednoduše setřete a sedačka je zase jako nová. Pokud se ale o koženou sedačku budete starat, tak vám vydrží desítky let.

3. Široký výběr barevných variant
Jestli chcete do svého obývacího pokoje nějakou výraznou a barevnou sedačku, tak si z nabídky kožených čalounění určitě vyberete. Není to jen o škále odstínů hnědé - kožená sedačka může být klidně modrá, červená nebo béžová. Tady je jen potřeba svěřit se do rukou odborníků, protože při je při barvení kůže potřeba dbát na prodyšnost pórů a nezalepit je barvou. Proto si na našem showroomu můžete vybírat pouze v rámci vysoké kvality kůže od značek Willi Schillig, nebo Ditre Italia.

Nevýhody kožené sedací soupravy

Abychom vám přiblížili výběr čalounění co nejblíže realitě, tak představíme i základní nevýhody kůže.

1. Cena
Nejčastější argument, který se při výběru sedací soupravy objeví. Jak jsme již zmiňovali, za kvalitní koženou sedací soupravu si připlatíte. Zároveň ale počítejte s tím, že je to dlouhodobá investice, která se opravdu vyplatí.

2. Složitější opravy poškození čalounění
Pokud se stane nějaká nehoda, a i přes odolnost kůže se ji podaří nějakým způsobem protrhnout nebo rozříznout, tak je v porovnání s látkovou koženou sedačkou oprava složitější. Je možná, ale musíte počítat s drobnými komplikacemi. Můžete tomu ale předcházet pravidelnou péčí o kůži - její elasticitu a odolnost podpoříte odborným čištěním a impregnací s pomocí speciálních přípravků ošetřujících kůži.

Sedací soupravu Broadway

Výhody látkové sedací soupravy

Při bližším prozkoumání nabídky sedacích souprav si určitě všimnete, že podílem vévodí sedací soupravy v látkovém čalounění. Není to velkým překvapením, nejenže jsou cenově přijatelnější, ale především nabízí široké možnosti výběru.

1. Cena
Oproti koženým sedacím soupravám jsou sedačky v látkovém čalounění o poznání levnější. Při výběru se ale nenechte zmást. Kvalitní látkovou sedací soupravu můžete sehnat od 20 000 Kč - jen tak si zajistíte kvalitní kostru, výplně i čalounění. Nehrozí tak, že by se vaše nová sedačka po pár týdnech začala prosedat nebo trhat.

2. Široký výběr variací
Látkové sedací soupravy nabízí opravdu širokou škálu nabídky. Můžete si vybírat v rámci typů a velikostí, řešení - ať už chcete rohovou, modulární, rozkládací nebo sedačku s úložným prostorem a samozřejmě na vás čeká také široká nabídka látek a jejich barev. 

Nevýhody látkové sedací soupravy

I látkové čalounění má své nevýhody, proto si vždy dejte při výběru nové sedací soupravy záležet.

1. Hůře udržitelný materiál
Látkové čalounění je sice příjemné na dotek, ale v rámci údržby se připravte na složitější proces. Zatímco u koženého čalounění stačí setřít hadříkem nebo jednou za půl roku nastříhat impregnací, tak látkové čalounění vyžaduje důslednější úklid. Prach, chlupy a další drobné nečistoty se snadno dostanou do sedací soupravy a vás čeká vysávání a tepování.

Nabídka sedacích souprav

Pokud tedy vybíráte novou sedací soupravu a nejste si jisti, jestli zvolit kožené nebo látkové čalounění, tak nás neváhejte kontaktovat a domluvit si konzultaci na našem showroomu.
Budeme se na vás těšit. :)