Jak na výběr dětské matrace?

Spánek našich nejmenších je opravdu velmi důležitým tématem. Nejen výběr dětské postýlky, ale především výběr správné dětské matrace je určující pro zdravý dětský spánek. Jaké jsou možnosti? Čeho se vyvarovat a jaké materiály jsou pro děti nejlepší?

Když se rodiče dozví tu krásnou novinu, že čekají miminko, snad každý si začne ihned idealizovat romantický dětský pokojíček. Krásnou dřevěnou postýlku nebo dokonce kolébku v něm. Hračky, veselé barvy - no zkrátka jen to nejlepší pro své miminko. Velkou otázkou je ale výběr matrace. Miminka v postýlce, a tedy na matraci, tráví poměrně hodně času. Proto je důležité, aby matrace zajišťovala stabilizaci těla a oporu páteře. A tak nejsou vhodné měkké matrace. Ba co víc! Nekvalitní měkké matrace mohou být dokonce nešťastným prvopočátkem dětské skoliózy. Kvalitní dětské matrace tedy hledejte se stupni tvrdosti: tuhá a středně tuhá.

Dalším důležitým prvkem pro výběr je specifikace provětrávání - matrace by měla být dostatečně prodyšná a odvětrávaná. Přece jenom se u miminek může stát nějaké ta nehoda a maličký se počůrá. Stačí ale jen když rostou zoubky - to je potom slin všude opravdu plno. A matrace nesmí zůstat vlhká - její prodyšnost zajistí, že vlhkost se rychleji dostane z matrace ven a dítě tak nemusí spát v nezdravém prostředí.

FIABA

Jaké jsou možnosti typů matrací?

Ono vyznat se ve výběru kvalitních matrací pro zdravý spánek dětí není jen tak. Na trhu je opravdu nepřeberné množství. Můžete najít matrace pěnové, viscoelastické dokonce ještě i pružinové. Pěnové matrace, nebo také molitanové matrace, mají ovšem tu nevýhodu, že jsou měkké. A jak již bylo zmíněno, to není dobré. Viscoelastické matrace jsou také nazývány matrace z paměťové pěny. Pro dospělé a teenagery jsou nejčastější volbou především díky přizpůsobování se tělu. Ovšem u dětí tomu tak není. Děti v postýlce potřebují oporu a často se v ní také učí vstávat a s oporou ohrádky postýlky pohybovat - proto by matrace, kde se při každém kroku proboří nebyla moc vhodná. Pružinové matrace můžete ještě stále najít v nabídce. Tento typ byl velmi populární dříve, především díky své prodyšnosti. Problémem ovšem je, že v těchto matracích se často usazují roztoči, nelze je jednoduše udržovat a čistit a především netvoří dostatečnou oporu pro dětské tělíčko.

Novější typy matrací se ale vyznačují přírodními materiály - můžete najít kokosové matrace, matrace kombinující materiály s pohankou a také matrace z bambusu a bavlny. Přírodní materiály dětem poskytují tu nejčistší kvalitu a působí revitalizačně.

Dětské matrace Magniflex

Dětské matrace Magniflex řady Baby Line

Italská značka Magniflex má proto ve své nabídce kolekci matrací Baby Line a jejich matrace Fiaba (v překladu pohádka) jsou vytvořeny tak, aby dětem poskytovaly ten nejkvalitnější a nejzdravější spánek. Jejich potah vyroben ze 100% přírodní bambusové viskózy a bio bavlny. Tím je zajištěna nejen vysoká prodyšnost a odvětrávanost matrace, ale zároveň je povrch matrace hypoalergenní a vy se tak nemusíte bát o zdraví vašeho miminka.

Matrace jsou nabízeny ve dvou výškách - 10 cm a 12 cm a jádro matrace je tvořeno ze studené pěny Eliosoft a Elioform. Díky tomu volíte stupeň tuhosti v nabídce tuhá a středně tuhá.

Dětské matrace Fiaba jsou lehce ošetřovatelné - lze je prát a zároveň jsou některé z nich vybaveny 3D větracím lemem pro ještě lepší prodyšnost matrace.  

Výběr dětské matrace

Výběru kvalitní dětské matrace se nemusíte bát. Pokud si ale přece jen chcete být jisti - navštivte naše Centrum zdravého spánku v Brně a o kvalitě matrací se přesvědčte sami. Naši odborníci vám poradí s jakýmkoli dotazem.

dětské matrace

Chci poradit s výběrem dětské matrace

Využijte možnosti nás kontaktovat rychlým formulářem. Můžete si sjednat schůzku nebo vložit dotaz.

Nevyplňujte toto pole: