Jak na funkční kuchyni? Do posledního detailu!

Láska prochází žaludkem… Aby se ale taková láska dala prožít, je na to potřeba mít i potřebné příslušenství a prostor. A to je kuchyně! Ale ne jen tak ledajaká. Kuchyně, která vám vyjde vstříc doslova v každém detailu. Moderní a chytrá kuchyně, co je přizpůsobena každé vaší potřebě a vy proto víte kam sáhnout. Dokonce i poslepu!

Organizace kuchyní je tématem, které se diskutuje při každém návrhu kuchyní. Jste zvyklí mít po ruce spíž nebo upřednostňujete ukládání potravin jiným způsobem? Kde jste zvyklí mít příbory, hrnce, pokličky, koření a třeba i kávu nebo čaje? S tím souvisí jak často používáte kuchyňské spotřebiče - a které. To znamená s jakým prostorem je potřeba počítat na kuchyňské lince? Proto je vhodné se ještě před samotnou návštěvou kuchyňského studia zamyslet, co by vám nejvíce vyhovovalo a nebo třeba s čím zrovna nejste spokojeni ve své stávající kuchyni. Samozřejmostí je přinést s sebou i nějaký náčrt nejen toho, co byste si představovali, ale jaký máte na kuchyni prostor.

Inspirujte se řešením skříní, šuplíků a panelových systémů.

Skříně kuchyně Schüller

Úložný prostor a skříně v kuchyni  

Protože je při vaření a pečení potřeba opravdu velkého množství nádobí, surovin a dalších detailů, je potřeba pracovat s úložným prostorem ve skříních. A skříně, to je velká část vaší nové kuchyně. Pracujeme s variantou spodních a horních skříněk. Do spodních skříněk většinou umístíme těžší a objemnější objekty - například nádobí nebo větší spotřebiče. A horní skříňky, ty jsou zase skvělé pro drobnější věci - hrníčky, skleničky nebo koření. Ještě než se pustíme do samotné organizace vnitřního prostoru skříněk, pozastavme se u jejich úchytů, otevírání a zavírání.

Z hlediska úchytů skříněk můžete vybírat mezi nepřeberným množstvím dekoračním a praktických úchytů, jejich barvě a materiálu. Velmi oblíbenou variantou jsou ale vyfrézované prohlubně skříněk, které slouží jako úchytná hrany - čisté linie skříní tak nejsou rušeny dekoračními prvky. Nejmodernější variantou otevírání a zavírání skříněk je princip založený na magnetech. Skříňky nejsou vybaveny žádným úchytem a otevření provedete jemným tlakem na desku a tím se skříň nebo šuplík jednoduše otevře.

A co se týče samotného zavírání skříňky, a také šuplíků, ve valné většině kuchyní se dnes již automaticky využívají zavírací systémy, které zajistí zpomalení zavírání skříňky a její tiché dolehnutí. Vy se tak nemusíte bát, že by bouchnutí skříňky probudilo nějakého člena rodiny.

A když se už konečně podíváme do skříní, čeká zde na nás velké množství organizačních systémů. Kromě klasických regálů můžete objevovat i šikmé regály vhodné k umístění přepravek, výsuvné police, diferenciované koše ale například i otočné systémy nebo využití i těch nejmenších detailů.

 

Příbory, talíře a jiné klenoty v šuplících

Šuplíky v kuchyních zažívají renesanci! Ty tam jsou doby, kdy byly šuplíky jednoduchým obdélníkem bez jakékoli organizace. Dnes jsou šuplíky mistry v organizování! A vy si můžete vybavit každý šuplík doslova jinak a přesně podle svých potřeb. Dělící příčky, organizační košíky, praktické boxy i systém umístění kořenek - můžete kombinovat dle libosti. Dnešní systémy organizace šuplíků jsou již předurčeny k individuálním možnostem.

Nechte se inspirovat a nebojte se popustit uzdu fantazii.

 

Kuchyňský panelový systém

Prostor za kuchyňskou linkou nemusí být tvořen jen obklady nebo sklem. Můžete jej lehce využít jako další organizační a zároveň i praktický prostor. Panelový systém je tvořen horizontálními drážkami, které slouží jako úchytný prostor pro různé držáky, police, organizéry nebo třeba umístění seznamu ingrediencí do vašeho receptu.

Inspirujte se moderními a praktickými detaily, které mohou pomáhat i ve vaší kuchyni.


Mimo tyto vychytávky se samozřejmě můžete s odborníky poradit například o tom, jaká pracovní deska je nejvhodnější. Který materiál je odolný a zároveň praktický. A samotnou otázkou při zařizování kuchyně jsou kuchyňské spotřebiče. Volba značky, typu a varianty je vhodná prodiskutovat.

Můžete se obrátit na naše odborníky s dekádami let zkušeností realizace kuchyní na showroomu v Brně, rádi se s vámi setkáme.

 

Můžete si prohlédnout naši nabídku kuchyní, návrhů kuchyní a jejich realizací.