Je stůl a stůl... Vyberte ten správný!

Stůl. Jedna deska a čtyři nohy. Praktický kus interiéru. Nebo je tomu jinak?

Existuje tolik druhů stolů… Máme tu klasicky psací stoly pro práci, potom tu máme jídelní stoly pro rodinnou večeři, vedle postele nás každé ráno vítá noční stolek. Nebo když se díváme na televizi, tak se díváme i na televizní stolek, co je pod ní. Také náš pohled v obývacím pokoji spočine na konferenčním stolku. Stůl je zkrátka tak multifunkčním doplňkem, že jej můžeme potkat opravdu všude. A to je taky jeden z důvodů, proč bychom se měli tolik starat o to, aby nějak vypadal. Designová vlastnost stolů je dnes opravdu velmi diskutovaným tématem! Nadčasový kovovo-skleněný stůl? Nebo rustikální a přírodní stůl s vlastním nádechem jedinečna?

Stůl

Jaký stůl by to měl být?

Stůl. No jo… Ale jaký? Hledáte nový jídelní stůl? Nebo jen odkládací stolík do předsíně? Nejprve si tedy specifikujte, který typ stolu potřebujete a především, co od něj požadujete. Kolik členů domácnosti usedá k obědu? Je místo pro všechny? A praktická otázka také je, jestli holdujete oslavám? To by se vám potom mohl hodit rozkládací stůl! Jen v případě potřeby jej můžete jednoduše zvětšit až o několik míst a hodovat tak s celou rodinou!

Své negativa můžou mít i konferenční stolky v obývacím pokoji. Máte doma malé děti? Pro bezpečnostní důvody volte tedy oblé hrany. Dalším detailem je i možnost posunovat stolek. Pokud tedy potřebujete mít vybavení obýváku co nejvíce přizpůsobivé, můžete zvolit konferenční stolek na kolečkách.   

Kulaté stoly Calligaris

Stůl – ale z čeho?

Samozřejmě ale nesmíme zapomenout na materiál, z kterého je stůl vyroben. Dnes se můžete setkat s tradičními dřevěnými stoly, kovovými stoly nebo plastovými. Oblíbená je také kombinace několika materiálů – kovové nohy stolu se skleněnou či keramickou deskou jsou velkým hitem! Při výběru materiálu vždy rozmýšlejte nejen nad jednotností vizuálu celého interiéru, ale také nad praktičností a údržbou.

Designově zajímavá a velmi oblíbená je varianta stolů s kruhovou deskou. Vždyť i rytíři seděli u kruhového stolu! Vraťme se tedy ke trendům, které již našly své osvědčení. Například i venkovní stoly s betonovou deskou stolu jsou unikátním doplňkem.

Krásné stoly si můžete prohlédnout u nás na showroomu. Značky Calligaris,  ConnubiaLaForma nebo Cattelan Italia vás nadchnou svými možnostmi! 

Přijďte se k nám inspirovat, budeme se na vás těšit!

 

Nebo se inspirovat v galerii: