EKOdesign i ve vašem interiéru

Mít pěkný a krásně vybavený domov chce každý. Jedinečné dekorace, unikátní židli nebo i praktickou lampu. Víte ale, že při výběru nábytku a doplňků můžete dbát na naši planetu a pomoci jí?

Někteří tvrdí, že je to módní hit - zajímat se o ekologii. Ale spíše než následování trendu a hitu je to o pochopení a o snaze pomoci. EKOdesign nebo udržitelný design - ať už to pojmenujeme jakkoli, pořád to znamená jedno - při celém procesu výroby produktů se dbalo na ekologické postupy a ekologické využití materiálů. To vše, aby se v důsledku snížil dopad na životní prostředí. Inspirace k tomuto jednání přišla ze severu, konkrétně z Norska, kde jsou s ekologickými tématy a technologiemi mnohem dále než my. Zkusme se podívat, co přesně udržitelný design znamená a jak ho můžete využít ve svém domově i vy.

Židle Basil

Udržitelný design - to není jen o samotném produktu, ale také o celém procesu jeho vývoje, výroby a dokonce i dopravy. Proto například některé značky dnes už využívají balení produktů do čistě recyklovatelných materiálů. I přesto se ale nemusíte bát, že by hrozilo poškození vámi objednaného kusu. Vše je promyšleno do detailu a nejenže se s vaší objednávkou bude zacházet jako v rukavičkách, ale také vás může hřát u srdce, že jste pomohli naší planetě. Že jste ji zbytečně nezatížili plasty a dalšími materiály.

Vybavení interiéru značky La Forma

Zajímají vás konkrétní produkty? Skvělým reprezentantem udržitelného designu je například španělská značka La Forma. Bavlněný koberec, lampa z unikátního dřeva Dikan nebo i odkládací stoleček z kusu masivního dřeva. Tady na vás doopravdy dýchá příroda s každým produktem. Pokud ale máte rádi modernější vzhled, co třeba říkáte na židli Basil značky Calligaris? Ta je vyrobena ze 100% recyklovatelného polypropylenu. Zastánce jednoduchého a moderního designu v kombinaci s péčí o přírodu. Koho by nenadchla? Velmi zajímavým konceptem jsou také výrobky ze speciální směsi betonu - ty nám například dodává český výrobce Švec - konferenční stolky, hodiny nebo misky - beton je nejen moderní ale také designový.

A ještě jeden malý tip. Pokud nechcete ve svém interiéru zatím podstupovat radikální kroky a měnit jej celý za nový, co třeba zkusit ze začátku jen vyměnit žárovky v osvětlení? Udržitelný design podpoříte i LED žárovkami. Ušetříte energii a ještě si můžete vybrat z několika variant, které jsou zajímavě řešeny.

Přejete si mít domov sladěný s přírodou do posledního detailu, ale úplně si s tím nevíte rady? Můžete kontaktovat naše architekty a ty vám poradí, jak na návrhy vašeho interiéru.

A pokud vás zrovna nenadchnul žádný produkt EKOdesignu, ale přece jenom chcete naší Zemi nějak pomoci, zkuste se inspirovat v našem dalším článku, který se zabývá ekologií v kuchyni.