Tipy, jak si správně poradit s výběrem manželské postele

Řešíte výběr manželské postele a všeho, co k tomu patří? Není to jednoduché rozhodnutí - jestli vzít postel z masivu nebo čalouněnou a jak na výběr matrace, když jeden spí rád na měkkém a druhý na tvrdém? 

Pokud i vy jste si položili jednu z těchto otázek, tak tu pro vás máme článek, který vám pomůže. Stačí si jen přečíst pár rad a při výběru se držet jednotlivých bodů a věříme, že tak vyberete spaní jako na obláčku!  

Postel Wynn - Calligaris

Bod číslo 1: Postel

Začněte nejprve výběrem postele. Z jakého by měla být materiálu? Tady hraje velkou roli interiér vašeho domova. Jestli chcete volit naturální masiv postele, industriální kovový design nebo to vyřešit nepřebernou nabídkou čalouněných postelí. Čalouněné postele nabízí variantu v kůži a textilu. Díky tomu se vám otevírá opravdu široká nabídka barev, vzorů a materiálů. Jedná se o nejoblíbenější variantu postele, kterou si naši zákazníci do svých interiérů vybírají. Samozřejmě můžete volit i z nabídky rozkládacích postelí nebo postelí s úložným prostorem.

Postele Calligaris

Dalším velmi důležitým faktorem při výběru postele je její velikost. Tady je ale důležité řídit se především tím, pro jakou velikost matrace je postel určena. U manželských, dvoulůžkových, postelí se nejčastěji objevují tři varianty velikostí. Jedná se o drobnější velikost pro matraci velikosti 160x200 cm, takovým standardem je velikost pro matrace 180x200 cm a královskou variantou je velikost pro matraci 200x200 cm. Dejte si ale také pozor na samotnou velikost postele. Například čelo postele může přidávat centimetry v celkové velikosti postele, ale ve finále se bude jednat o docela drobnou záležitost. 

Nespornou částí výběru je ale ovšem výška postele, aneb jak se vám bude ráno vstávat. Tady je důležité sčítat dvě hodnoty - výška lehu postele a výšku samotné matrace.  

Matrace Magniflex

Bod číslo 2: Matrace

Výběr matrace určitě neuspěchejte. Dejte si čas a v klidu zvolte možnosti nabídky a především si matraci vyzkoušejte! Na trhu jsou opravdu široké možnosti, co se materiálů a typů matrací týče. Určitě ale dbejte na kvalitní paměťovou pěnu a adekvátní tuhost matrace. Ta by neměla být příliš měkká, aby vám tvořila dostatečnou oporu pro vaši kostru. Protože přes noc se naše tělo regeneruje, a právě proto potřebuje kvalitní operu. 

Jednou z nejkvalitnější variant na trhu je značka Magniflex. Ta se jako jediná může pyšnit certifikátem Zdravotního produktu první kategorie - tedy nejvyššího ocenění, které lze v EU pro matrace získat. Především u jejich řady Magnistretch je vědecky prokázáno a Asociací chiropraktiků potvrzeno, že tyto matrace napomáhají protažení a uvolnění páteře a prokazatelně vedou ke zmírnění bolesti.

Řešení duálního jádra matrací Magniflex

Jak se ale vypořádat s tím, když jeden z páru upřednostňuje měkké poležení a ten druhý má zase raději tvrdší matraci? Díky duálnímu jádru může i takový pár sdílet matrací bez kompromisů! Jádro jedné matrace je totiž rozděleno na dvě části, a tak si každý může zvolit tuhost své poloviny matrace přesně takovou, jakou potřebuje. Obě strany jsou ty pravé, a proto se nemusíte bát drobných rozdílů.

Nejlepší variantou, jak zjistit, která tuhost vám vyhovuje je matrace si vyzkoušet

Bod číslo 3: Rošt

A posledním bodem při honbě za výběrem správného poležení je výběr roštu. Tady se ale trochu pozastavíme. U některých matrací, převážně u těch zdravotních nebo ekologických, můžete najít informaci, že pro nejlepší účinek matrace a jejího dokonalého využití je doporučováno nepoužívat rošt. Ano, je to pravda. Pokud si již vyberete matraci, která má dostatečnou tloušťku, není potřeba volit rošt. U takových matrací postačí pevná rovná plocha postele, která se stane dokonalou oporou pro kvalitní matraci.

Pokud ale přece jenom raději chcete zvolit rošt, tak doporučujeme vybírat rošty z kvalitních a především pružných materiálů. Součástí by měla být i možnost variability a nastavení opory bederní nebo hrudní části páteře. 

Postele Steinhoff

Už máte vybráno? Víte, které spaní pro vás bude to nejlepší?

Pokud přece jenom ještě nějaké otázky máte, neváhejte nás kontaktovat