Budiž světlo! Aneb jak si poradit s výběrem osvětlení do interiéru.

Světlo v nás odjakživa vzbuzuje pocit štěstí, naděje a pozitivních myšlenek. Proto je i důležité, aby byl náš domov prosvětlený, otevřený a plný pozitivní energie. Nejlepší je samozřejmě denní světlo, ale to je potřeba mít domov plný prostorných oken. Takovou možnost nemá každý. A tak si můžeme jednoduše pomoci lampami, světly a dalšími dekoračními svítidly

Ale není to jen o koupi jednoho světla. Pro interiér je vhodné výběr svítidel dopředu promyslet a designovat v určitém stylu. Ať už je to pomocí zakoupení jednotné kolekce svítidel, která bude obsahovat závěsné, nástěnné, stolní i stojací světla nebo kombinace světel, která mají jednotný styl. S tím vám můžou pomoci designéři nebo architekti, kteří se přesně takovým detailům věnují při návrhu interiéru.

Chcete se inspirovat? Zjistit jaké jsou možnosti výběru osvětlení?

Dekorační styl osvětlení

Pokud hledáte specifický styl osvětlení, který přesně zapadne do vašeho stylového interiéru, tak se stačí jen rozhlédnout! Holdujete minimalistickému interiéru? Tak to vás určitě zaujmou jednoduchá světla, která jsou čistým ztělesněním geometrických tvarů. Díky jednoduchému stylu lze jednoduše kombinovat světla obdélníková, čtvercová nebo i hexagonální. Závěsná světla i volně stojící lampy - to vše dodá interiéru jemný dekorační prvek.

Návrh interiéru - geometrické osvětlení

Ale i pro milovníky norského přírodního stylu je tu tolik možností! Osvětlení, která jsou inspirována přírodními prvky umí zahřát pouhým pohledem. Krásné varianty nabízí španělská značka LaForma - ať už máte raději čisté dřevěné lampy nebo moderní stylové osvětlení, které do interiéru přináší doslova kus přírody - své si zde určitě najdete! 

Osvětlení LaForma

Industriální styl interiérů zažil za posledních několik let velký boom! Surové materiály jako železo nebo beton umí otevřít prostor a dát tak vyniknout několika dalším prvkům! Využívá se především osvětlení bez stínítka s designovou objímkou. Nechte se například inspirovat kovovým řešením značky LaForma nebo úchvatnými betonovými svítidly značky Gravelli.

Produkty Gravelli - osvětlení

No a samozřejmě nesmíme zapomenout na moderní pojetí osvětlení! Zaoblené tvary, veselé barvy a vtipné nápady! Možná nejzajímavější skupina osvětlení, ze které si můžete vždy něco vybrat! Fantazii se meze nekladou a je jen na vás, jakými dekoracemi si svůj domov zařídíte. Pak už stačí jen jeden pohled, který si vždy zlepšíte náladu!

Produkty osvětlení Adrianni e Rossi

A kam s nimi?

Lampy a osvětlení můžete ve svém domově umístit doslova kamkoli! Ať už hledáte honosné stropní světlo do prostorné místnosti nebo drobné nástěnné světlo na chodbu. V podstatě můžete vybírat ze čtyř základních kategorií.

Závěsné osvětlení

Nebo také stropní osvětlení. Většinou používáno jako hlavní zdroj umělého světla v místnosti. Můžete volit mezi prostornými kruhovými či obloukovými světly nebo lineárními světly s bodovými světly. Výběr stylu osvětlení se odvíjí od dominance postavení závěsného osvětlení. Například designové pojaté moderní osvětlení nad stolem krásně vyniká v otevřeném prostoru!

Stojací osvětlení

Neboli volně stojící lampy. Doplňkové osvětlení, které se krásně vyniká u křesla, sedačky nebo u knihoven Tam vytváří doslova ikonickou atmosféru. Často jsou volně stojící lampy doplněny o přídavné pohyblivé rameno doplňkového světla, které si můžete napolohovat přesně podle svých potřeb.

Nástěnné osvětlení

Ať už na chodbě, v předsíni, v technické místnosti nebo zkrátka tam, kde není tolik prostoru. Osvětlení, které je umístěno na stěně a ve tvaru kruhu či měsíčku poskytuje potřebné světlo. Nejčastěji ve skleněném provedení s designovými rámy. 

Stolní osvětlení

Neodmyslitelná součást pracovního stolu! Drobné stolní osvětlení vám poskytuje potřebné světlo i při noční práci. A co víc! Vytváří designové zákoutí, které vám nabíjí energií. S výběrem stolního osvětlení si můžete pěkně pohrát a najít takové, které rozzáří vaši mysl!

 

Inspirovali jsme vás při výběru osvětlení? Naši nabídku si můžete prohlédnout na stránkách a nebo přijít navštívít náš showroom, kde si tyto skvosty můžete detailně prohlédnout i osahat.