Jak co nejlépe zařídit balkon a lodžii?

Máte balkon nebo lodžii? Nebo zkrátka nějaký prostor svého bytu, kam se chodíte pohodlně nadechnout čerstvého vzduchu? V tu chvíli se takový prostor stává pro majitelé bytu vstupenkou do ráje... Místa, kde může pohodlně relaxovat, odpočívat a nabírat nové síly. Pojďme se tedy spolu podívat na to, jak takový prosto vybavit co nejlépe!

Zahradní nábytek La Forma

Balkonový nábytek - praktický i stylový

Co si budeme nalhávat. Převážně je to o pohodlném a především praktickém nábytku, který můžete na balkon použít. Přece jen si chcete užít naprosto luxusní odpočinek, ale i přesto se nechcete cítit jako sardinky v konzervě. Proto je potřeba vybírat praktický a často i multifunkční nábytek. Na malé balkony se hodí skládací židle a stolky. Židle můžete jednoduše poskládat, když nejsou potřeba a když přijde více přátel na návštěvu, tak zase přidat další židli. Inspirovat se můžete u značky Calligaris a Connubia. Jejich židle Skip nebo Area51 jsou skvělou ukázkou. Skip lze jednoduše složit a pomocí háku uskladnit například na stěnu a plastová židle Area51 je zase lehce stohovatelná. Stejně jako židle Achemia, Evergreen nebo například Helios. U takovýchto židlí oceníte i odtokové řešení, pokud by váš balkon zastihla letní bouřka. 

 Skládací židle Skip Hák pro zavěšení židlí Židle Evergreen

Stoleček si můžete vybírat buďto taktéž skládací nebo zkrátka jiný drobný instalovaný ke zdi. Tady doporučujeme vybírat stolky zaoblených tvarů. Nejenže vám poskytnou více prostoru, ale především nehrozí poranění při náhodném zaškobrtnutí na balkonu.

Jižanský design zahradního nábytku

Pro milovníky jižního stylu 

Pokud milujete jižanský styl designu a hledáte opravdu stylové řešení, tak to vám hned můžeme doporučit značku La Forma. Španělský nábytek je opravdu hřejivý i na pohled. Je sice pravda, že na malinký panelákový balkon se nevlezou všechny varianty nábytku, ale pro prostorné lodžie nebo terasy, si své uplatnění určitě najdou. Využití přírodních materiálů jako je akátové dřevo, eukalyptové dřevo nebo například přírodní provazy umí vytvořit dokonalý efekt. Inspirujte se například u křesla Bellano nebo lenošky Kubic. Ty můžete doplnit i pohovkou Bellano či Random a doplnit konferenčním stolkem Corvette. Ten je doplněn i betonovými prvky.

 Zahradní křeslo Bellano Zahradní křeslo s lenoškou Kubic Pohovka Ramdom

A co na balkonu nesmí chybět?

Tak třeba začněme rovnou od podlahy - to je jedna z prvních věcí, která by se u vybavování balkonu měla řešit. Nejenže potřebujete rovný povrch, ale především takový, který dovoluje odtékat vodě. Proto jsou oblíbená různé terasovité dílce, které se i snadno aplikují a lehce je tak můžete přizpůsobit jakékoli velikosti plochy.

Samozřejmostí je také řešení stínění. Ať už si vyberete slunečník markýzu nebo látkové stínění, dbejte především na jeho důkladné upevnění. I když se to nezdá, tak i malý poryv větru neupevněnému stínění umí dopřát krásný letecký zážitek.

Dále se určitě věnujte i rostlinné části dekorace balkonu. Třeba bylinky na vaření nebo i jiné rostlinky umí prostor nádherně vyzdobit a vytvořit úžasnou atmosféru.

starling sofa

A poslední věc...

...kterou byste rozhodně při zařizování balkonu neměli zapomenout, je dobrá nálada. Protože s ní jde všechno líp!


Inspirujte se vybavením nábytku a dekorací na našem e-shopu:

 zahradní nábytek