Nejtepleji je pod péřovou peřinou! Proč?

Jestli si pamatujete, tak babičky nikdy nedaly dopustit na péřovou peřinu. Ikonické obrázky peřin větrajících v oknech domů nebo na zahradě se vám určitě hned objeví před očima. Víte ale proč právě péřové peřiny mají to své kouzlo? A jaké možnosti dnes peří nabízí?

Ono to je docela jednoduché - to nejdůležitější je peří, jak už slovo peřina napovídá. Není důležitá jen kvalita, ale také samozřejmě záleží na druhu peří, od jakého okřídleného kamaráda je a také odkud tento kamarád pochází. To všechno jsou velmi důležité parametry, kterých si je rakouská firma Kauffmann moc dobře vědoma a podle toho specifikuje své produkty. Můžete tak v jejich nabídce najít rozdělení nejen podle hřejivosti peřiny, ale také podle materiálu, prošití anebo také sezónního využití. O konkrétní nabídce této kvalitní značky vás ale rádi seznámíme na našich showroomech!

Které peří je nejlepší?

Ono se může zdát, že peří je stejně pořád jenom peří, ale v tomto případě to neplatí! Pro kvalitní peřiny nás totiž zajímá jedině prachové peří. To je úplně nejjemnější peří, které ptákům poskytuje na jejich kůži tu nejteplejší izolační vrstvu. Je drobné a nadýchané, proto v peřině vytváří právě tu nadýchanost, která umožňuje vrstvení a vzduchové kapsy, které napomáhají docílení nejvyšší teploty při zahřívání.

Společnost Kauffmann ale také nabízí speciální edice, které rozděluje podle prachového peří konkrétních druhů ptáků. Věděli jste například, že nejhřejivější peří mají husy, konkrétně husy z volného chovu v Rakousku, ale to nejlepší peří najdete u divoce žijící Kajky. A právě z tohoto peří jsou ty nejkvalitnější peřiny! Samozřejmě je tomu odpovídající cena, protože se jedná i o časově náročnou práci, kdy je potřeba sehnat dostatečné množství peří. 

Kromě svých tepelně-izolačních vlastností ale peří nabízí také velmi důležitou funkci regulace vlhkosti. Během spánku tělo za jednu noc vyloučí až 300 ml vlhkosti. Prachové peří na sebe tuto vlhkost jednoduše nasákne a odvádí do prostředí místnosti. Díky této jedinečné vlastnosti prachového peří se tak nemusíte bát, že byste se budili celí upocení...

Vlhkost péřové peřiny

Jak vybrat peřinu?

Nejprve je potřeba si uvědomit, jaký typ přikrývky vlastně potřebujete. Jestli spíte v ložnici, kde je nižší teplota a potřebujete opravdu zahřát, nebo si rádi při spaní zatopíte a stačí vám peřina, která vás zahřeje tak akorát. Proto Kauffmann nabízí peřiny s různými variantami prošití a také peřinu All Season - ta se skládá ze dvou částí. V zimě vás zahřeje dvouvrstvá peřina a v létě stačí použít jen jednu tenkou vrstvu.

Pro výběr peřiny vám může pomoci i následující graf, kde podle vaší váhy a teploty v místnosti určíte hřejivost peřiny. Nabízí se light, medium, warm a extra warm. Podle tohoto si poté můžete vybrat tu pravou peřinu.

Výběr peřiny podle váhy a teploty v místnosti

Jak se o peřinu starat?

Aby vám peřina vydržela co nejdéle, tak je výhodné se o ni správně starat. Pravidelně větrat a také dbát o její čistotu. Peřiny je možno prát v pračce a to na 60°C s prostředkem a programem na praní vlny (peřina do váhy 500 g jde prát i v domácí pračce, ale peřiny nad 500 g je vhodné nechat vyprat ve specializovaných pračkách v bubnech nad 7,5 kg). Poté nechat dokonale vysušit v sušičce.

Údržba péřové peřiny

Kromě peřin u nás samozřejmě také seženete i péřové polštáře! Jejich nabídka je stejně tak kvalitní jako nabídka peřin. 

Chcete se při spánku dokonale zahřát? Přijďte si k nám vybrat péřové peřiny - s novinkou v našem sortimentu určitě nesáhnete vedle!

Chci si vybrat ze sortimentu polštářů a přikrývek Kauffmann

Využijte možnosti nás kontaktovat rychlým formulářem. Můžete si sjednat schůzku nebo vložit dotaz.

Nevyplňujte toto pole: