Jak na malé kuchyně? Poradíme!

Řešíte zrovna návrh nebo realizaci malé kuchyně, ale nikde se vám nedaří najít to, co byste potřebovali? Buďto jsou všude okolo jen prostorné a velké kuchyně nebo jsou ty malé kuchyně obyčejné skládačky jak pro panenky? Přitom u malých designových kuchyní jsou takové možnosti! Ono je sice ještě rozdíl, jak moc malá kuchyně to je - jestli se jedná o drobnou rohovou kuchyni do rodinného domu nebo opravdu maličkou kuchyni do garsonky. Vždy se dá ale najít řešení, které splní vaše požadavky a vytvoří útulnou kuchyni.

A jak na takovou malou ale pěknou a praktickou kuchyni? Přečtěte si naše tipy!

Pohrát si s úložnými prostory

Protože co si budeme nalhávat - skříní, šuplíků a dalších prostor v kuchyni nikdy není dost! Ale v malé kuchyni je potřeba přemýšlet nad každým centimetrem. Proto je vhodné při návrhu malé kuchyně vybírat kombinované šuplíky a skříňky. Můžete tak využít možnosti lepší organizace, ale především i ten nejmenší prostor se lehce využije například pro uskladnění utěrek nebo čistících přípravků a jiné místečko zase dokonale schová kořenky, které ale budou ihned po ruce. 

Taky skříňky je určitě dobré využít doslova až do stropu. A nemusíte se bát, že byste na ně nedosáhli - je možné vybírat z několika praktických systémů automatického otevírání nebo posunovacích systému, díky kterým si i z té nejvyšší skříňky můžete jednoduše podat, co budete potřebovat.

Samozřejmě jsou také velmi praktické šuplíky a jejich členění - jeden hluboký šuplík tak jde rozdělit do dvou menších, a jejich plochu pomocí organizérů dokonale využít. Stejně tak i vysoké skříně můžete vybírat s posuvnými regály, které obsahují koše nebo mají skleněné boky, abyste hned viděli, co se tam schovává. Rozhodně je ale další praktickou vychytávkou výsuvná pracovní plocha. Pokud máte například kuchyni, kde není volný prostor pracovní desky, tak stačí povytáhnout šuplík a pracovní prostor je na světě!

Vybírat praktické spotřebiče

Promyslete si, které spotřebiče opravdu využijete a které zase tolik ne. Spotřebiče zabírají docela dost místa, proto se vhodné se porozhlížet po takových, které jsou multifunkční a díky svým funkcím umí zastoupit více spotřebičů. Třeba taková parní trouba - jeden spotřebič, který vám pomůže v každé situaci. O výhodách jsme pro vás už psali v předchozím článku.

I jejich umístění v kuchyni je určitě důležité prodiskutovat a vybrat řešení, které nebude vytvářet "hluchá místa".

I taková drobnost jako barva nebo světlo umí kouzelně proměnit každou kuchyni. Stačí vybrat světlé kuchyně, které opticky zvětší prostor a vyvarovat se celým tmavým kuchyním - ty naopak umí prostor zmenšit. Ale zase výjimka potvrzuje pravidlo - i černá kuchyně se dá nakombinovat tak, aby působila otevřeně a moderně. Nebo třeba veselé barvičky! Nejenže malou kuchyni otevře a opticky zvětší, ale zároveň vám každý den zlepší náladu!

A také osvětlení - hra světel a stínů umí vytvořit dokonalou atmosféru a také opticky zvětšit prostor.

 

Tak co říkáte, našli jste inspiraci nebo nápad, jak by vaše nová malá kuchyně mohla vypadat? Můžete se inspirovat v našich realizacích nebo si můžete nechat vytvořit návrh kuchyně.

 Návrhy kuchyní Realizace projektů

 

MÁM ZÁJEM O NÁVRH NEBO REALIZACI MALÉ KUCHYNĚ

Využijte možnosti nás kontaktovat rychlým formulářem. Můžete si sjednat schůzku nebo vložit dotaz.

Nevyplňujte toto pole:

Nebo se inspirujte v galerii: