KitchenAid - společník do kuchyně

Příští rok tomu bude již století, co se značka KitchenAid představila světu vaření a kuchyní. A co je na její historii nejvíc zajímavé? Nejlepší je především to, že od prvopočátku se vždy počítalo s těmi, kdo ji budou používat. Reagovalo se na aktuální potřeby kuchařů a pekařů. Tak se KitchenAid dokázal proslavit nejen u námořní pěchoty, ale především celosvětově, kde se stal oblíbeným doplňkem kuchyní a dnes jej můžete vidět v každé televizní či online kuchařské show.

Kuchyňské roboty Kitchen Aid na showroomu v Brně

Od obřích a těžkopádných strojů k miláčkovi domácností

Prvopočátek značky se datuje již od roku 1908, kdy v americkém Ohiu technik manufakturní výroby Herbert Johnston sledoval, jak pekaři pracují s velkými, složitými a těžkými stroji, které hnětly těsto pro každodenní chléb. Johnston byl přesvědčen, že musí být jiná cesta. Než aby se pekaři denodenně namáhali s těžkotonážními stroji, rozhodl se, že přijde na trh s novým výrobkem, který zastane stejnou funkci, ale práce s ním bude mnohem jednodušší a praktičtější.

Nově sestrojený kuchyňský robot se mezi pekaři a kuchaři uchytil tak rychle, že svůj úspěch začal slavit i u námořnictva. Od roku 1917 se tak značka KitchenAid, v té době ještě pod jménem Hobart Manufacturing Company, stala povinnou výbavou lodí US NAVY. Vlivem enormního úspěchu se Johnston rozhodl posunout vývoj ještě dále a začal navrhovat menší verzi kuchyňského robota pro domácí použití. Jeho vizí bylo, aby stroj, který usnadňuje práci těm, kteří připravují jídlo jiným, byl dostupný v jakékoli americké domácnosti.

“Nezajímá mě, jak to nazýváte, ale je to ta nejlepší 
kuchyňská pomůcka (anglicky: KitchenAid), jakou jsem kdy měl!”

Tak zazněla první veřejná recenze a název značky byl na světě. Během druhé světové války byl vývoj značky KitchenAid utlumen, ale stále se snažil prorazit s novými nápady, které by ulehčily práci všem, kteří připravují jídlo. Až se prach a slzy po těžkých letech uklidnily, začala značka doslova chrlit nové a nové přístroje.

Barevná škála kuchyňských robotů

Barevné varianty do každé kuchyně

KitchenAid se stal oblíbeným společníkem do kuchyní téměř každé americké domácnosti. Toho si byl pan Johnston samozřejmě vědom, ale přemýšlel, jak jinak by mohl produkt ještě více zatraktivnit a zvýšit jeho oblíbenost. Barvy! To je to, co každý potřebuje! Každá kuchyně je jedinečná a má svůj osobní styl. Styl, který reflektuje pána nebo paní domu.

Za téměř stoletou existenci značky KitchenAid tak už vzniklo nepřeberné množství barevných variant. Ať už nejznámější červená varianta nebo černá se vzory - vybere si opravdu každý.

Například pro rok 2018 je unikátní barevná varianta zvaná Birds of Paradise.

Kitchen Aid Birds of Paradise

Mixér, kávovar nebo myčku?

Značka KitchenAid sice začínala s výrobou mixérů a stolních robotů, ale po úspěchu, jaký zažívala, své portfolium výrobků začala rychle rozšiřovat. Pionýrem, který odstartoval variabilitu výrobků byla například myčka. Poté následovala rychlovarná konvice, tyčový mixér, food procesor, kávovar i kávomlýnek.

Na showroomu v Brně si můžete prohlédnout nejen kuchyňské roboty a konvice, ale také tyčové mixéry či toustovače. Stačí se jen rozhlédnout a najít několik barevných variací, které se nám po showroomu toulají.