Kouzla a zrcadla

Zrcadlo, zrcadlo, řekni mi…

Máte ve vašem domě nebo bytě problém s malým prostorem? Nebo problém s nedostatkem světla? A věříte, že s tím vám může pomoci zrcadlo?

Zrcadlo je velkým pomocníkem při optickém zvětšení prostoru. Správně umístěné zrcadlo pomůže k pocitu, že je prostor větší a prostornější. Často se také používá více zrcadel, které na sebe navazují, aby vznikla iluze, že se jedná o prostor, ve kterém je plno místa. Nebo stačí vybrat správný úhel, pod kterým bude na zrcadlo dopadat světlo a celý pokoj se rázem projasní. Malý tmavý pokoj tak najednou získá kouzelnou atmosféru a intimní nádech, přitom stačí jen nastavit ten správný úhel dopadu světla a zázrak je na světě.

Zrcadlo Bubola e Naibo

Kouzla v pokojích

Zrcadla umí hrát prim také v pokojích, kde je k malbě použito více barev. Tři stěny jsou vymalovány světlejší barvou a poslední stěna má tmavší, kontrastnější barvu? Usazením zrcadla právě na tmavší stěnu barvu opticky zjemníte a zároveň odrazem v zrcadle získáte světlejší prvek na tmavém pozadí.

Dalším oblíbeným kouzlem je postavit před zrcadlo dekoraci - vázu, sochu, cokoli. Odraz objektu zajistí pocit, že je v místnosti více dekorací a vytvoří útulný dojem. Neměli jste již někdy pocit, že jste tuhle vázu nebo sošku už někde viděli? Optické iluze jsou skvělým pomocníkem při dekoraci a vybavení interiéru. A co tak zrcadlo umístěné za výstavkou pohárů a medailí! Není to krása vidět jich najednou víc?

Zrcadlo

Moderní i historický vzhled podkresluje design interiéru

Dojem luxusu ze zrcadla ale nejvíce dokreslí jeho rám. Zde je neuvěřitelné množství variant a vybrat si tak může opravdu každý. Čisté linie a jednoduchý design? Nebo nádech historie s tvarovanými zlatými či mosaznými ornamenty? Právě design rámu dodá už tak kouzelnému zrcadlu jedinečný nádech a dotvaruje luxusní zážitek.

Zrcadla sama o sobě poutají pozornost a spočine na nich téměř každé oko. A nemusí to být zrovna čistě narcistické oko, ono taková velká lesklá plocha zaujme zkrátka všechny. Vybírejte proto adekvátní prostor k umístění zrcadla - je dobrým sluhou, ale může být i zlým pánem.

Svou kouzelnou atmosféru získala zrcadla již před staletími. Pro někoho zrcadlo zavěšené u vstupních dveří znamenalo odpuzování zlých duší a odráželo tak špatnou energii. Jiní naopak zrcadlo vnímali jako vstupní bránu do jiného světa - kdeže skříně, ale zrcadla mají kouzelnou moc!

Nechte se inspirovat zrcadly Cattelan Italia a rámy italské výroby Bubola e Naibo. Vybírat z mnoha variant, barev a velikostí. Jen tak najdete to vaše pravé kouzelné zrcadlo...