Přírodní interiérové parfémy Max Benjamin

Vůně domova je nepostradatelným detailem, který dotváří to kouzlo klidu, radosti a spokojenosti. Nechte svůj domov provonět vůněmi Max Benjamin, které jsou čistě přírodní a vybírat můžete z jejich široké škály nabídky. Je libo svíčku? Difuzér? Nebo třeba vonnou kartu? To vše si s touto irskou značkou můžete dovolit a nechat tak svůj domov provonět vůní, která jen dokreslí domovu podtón vaší osobnosti.

Svíčky Acqua Viva

Irská rodinná historie s americkým vkladem

Značka Max Benjamin má své začátky již v devadesátých letech, kdy se Orla Van den Berghová vrátila z Ameriky. Za velkou louží se učila tvorbě svíček a alchymii, která je s tímto řemeslem spojená. Orla zjistila, že právě výroba svíček a práce s esenciálními oleji je pro ni tak přirozená a okouzlující, že právě této práci chtěla okamžitě odevzdat svůj život. Po návratu do rodného Irska se ihned vrhla do jejich výroby. Nedokázala si ale představit, že by právě tato její vášeň a láska jednoho dne přerostly do tak obrovského úspěchu.

Úspěch se dostavil díky jejím bratrům - Marku a Davidu, kteří firmu aktuálně řídí, a pojmenovali ji po svých synech, Max a Ben. Současný design, přírodní ingredience a osvědčené metody tuto značku dostaly na místa jako obchodní dům Le Bon Marchè v Paříži nebo jeden z nejluxusnějších a nejproslulejších obchodních domů na světě Harrods v Londýně. Vize byla, aby výrobky značky Max Benjamin provoněly interiéry domovů a jejich obyvatele tak lehce unášely cestou dobrodružství na místa, které jsou původní inspirací vůní výrobků a velmi věrohodně je naplňují.

Zakladatelé značky

Svíčky, difuzéry, vonné karty

Max Benjamin má široké portfolium výrobků. Lze vybírat ze tří hlavních kategorií - svíček, difuzérů a vonných karet. Každý výrobek má své vlastní využití i své kouzlo. Ze škály 18 různých vůní si vybere opravdu každý.

Plamínek svíček místnosti dodá jemný nádech mysteria a pohody. Vůně a teplo se šíří domovem jemně a nevtíravě, proto se hodí opravdu kamkoli, například i do koupelen pro navození uvolněné wellness atmosféry. Při správné péči o čistě přírodní komponenty svíčka hoří až přes 40 hodin.

Interiérové difuzéry neobsahují alkohol ale přírodní látku glycerin solvent, která má nižší těkavost než právě zmíněný alkohol. Vůni si tak můžete užívat déle. Balení difuzéru obsahuje 150 ml vonné esence a 12 hůlek pro rozprostření vůně do prostoru. Textilní a ratanové druhy hůlek mají každé své odůvodnění. Textilní druhy se používají u klasické řady difuzérů a není potřeba s nimi otáčet, protože se vůně šíří všemi směry. Zato ratanové hůlky vůni natahují do pórů, a proto je potřeba s nimi otáčet. Difuzéry svou vůni uvolňují minimálně po dobu 4 měsíců.

Vonné karty jsou skvělou variantou do menších prostor - velmi oblíbené jsou v autech nebo skříních. Také jsou vhodné pokud se rozhodujete pro tu správnou vůni! Nejprve můžete vyzkoušet kartičku, a pokud je pro vás právě tahle vůně ta pravá, tak si poté s jistotou můžete zakoupit dlouhotrvající difuzér. Karty svou vůni uvolňují po dobu 1 - 3 měsíců vzhledem k prostoru, kde jsou použity. Například právě v autě, kde je velmi vířen vzduch tato vůně většinou vydrží přibližně 1 měsíc.
Nabídka svíček

Čistě přírodní látky vždy na prvním místě!

Pro svíčky Max Benjamin je používán čistě přírodní ekologicky odbouratelný vosk, žádné chemické nebo GMO přísady. Svíčky jsou vyráběny striktně bez jakéhokoli aditiva petroleje. Díky tomu déle hoří, pálí se rovnoměrně a díky 100% bavlněnému knotu se nemusíte bát dýmu nebo sazí, které obyčejné svíčky mohou vytvářet.

Vosk svíček je unikátním složením speciálního sojového vosku v kombinaci s jinými přírodními a udržitelnými vosky jako je například včelí, řepkový či kokosový. Tím, že jsou esenciální oleje do vosku vmíchány již při výrobě, je zajištěno rovnoměrné rozptýlení vůně a nestane se tak, že by v určité fázi hoření svíčka přestala vonět. Svíčky mají stejnou intenzitu vůně až do úplného vyhoření.

Nezalekněte se jemných rozdílů v pozadí specifických vůní. Tím, že jsou svíčky vyráběny čistě na přírodní bázi se některé esenciální oleje a vůně mohou rozvolňovat diferenciálně a působit tak každá jinak. Jsou to ale minimální rozdíly a právě absence všech chemických látek vám zajistí zdravý a provoněný domov.

Max Benjamin na showroomu Brno

Vůně, které okouzlí každého

Víme, že každý je osobnost a tak i vůně vnímáme rozdílně a preferujeme jiné druhy. Proto si u značky Max Benjamin můžete vybírat z vůni květů, citrusů, bylinek, ovoce, koření nebo vůní dřeva. Jejich kombinace jsou vyvážené a vy se tak můžete nechat unášet na vlnách poznání.

Vybírejte z klasické řady vůní, kde jsou velmi oblíbené vůně jako grapefruit, levandule, jasmín nebo lilie. Řadou Ocean Islands se nechte vůněmi odvát na ostrovy jako Seychelly nebo Maledivy. Velmi často slýcháme, že tyto vůně opravdu pravdivě vykreslují pachy a vůně, které jsou pro tyto ostrovy tak typické.