Když si s novou kuchyní nechcete zavařit…

Která hospodyňka by si nepřála moderní a krásnou kuchyni, kterou vidí na každé stránce magazínu nebo v příspěvcích sociálních sítí? Nenechte se ale mýlit! I když takové kuchyně vypadají opravdu pohádkově, tak nejlepší kuchyně je vždy ta, která je vám vyrobena na míru. Na co si teda při výběru dávat pozor?

Kuchyně inspirace

Nejdřív měř, potom řež!

Určitě si jako první dejte pozor na velikost kuchyně. Pořádně si promyslete, jaký prostor můžete nové kuchyni věnovat. Jestli lze propojit kuchyni s jídelnou anebo dokonce vytvořit otevřený prostor s obývacím pokojem či jinými společenskými prostorami. Takže metr do ruky a pořádně zaznačit půdorys.
Není to ale jen o rozmístění skříněk a spotřebičů. Je potřeba promyslet technické řešení - jak se které skříňky mají otevírat a především kudy a jak vést vodu a elektřinu. Proto je nejlepším řešením využít služeb designérů a nechat si vytvořit návrh kuchyně.
Nejenže grafický návrh kuchyně umí využít opravdu každého centimetru, ale především odborníci, kteří jej vytváří mají zkušenosti, díky kterým vám najdou to pravé řešení. Stačí jedna schůzka v kuchyňském studiu a hned budete mít jasno!

Inspirace kuchyně

Vsadit na bílou nebo veselé barvy?

Českou klasikou v kuchyních je bílá barva nebo imitace světlého dřeva. A má to své opodstatnění! Světlé barvy umí prostor opticky zvětšit a zároveň nabízí jednoduché sladění s kuchyňskými spotřebiči. Proč si ale nedopřát trochu života? Nemusíte se držet nepsaných pravidel a pro svou kuchyni zvolit barvy, které roztančí váš interiér!
Právě kombinace sytých a výrazných barev s neutrální bílou či imitací dřeva umí opravdu vytvořit krásnou mozaiku. Přitom stačí vybarvit pár skříněk - výsledek vás překvapí! Anebo pokud hledáte elegantnější řešení, tak si určitě nenechte ujít inspiraci mramorové kuchyně. Především do moderních otevřených interiérů se jemně protkaná linka mramoru přímo nabízí.

Barevná kuchyně

Spotřebiče, které se stanou vaší pravou rukou.

Když už máte vyřešeno rozmístění kuchyně a její barevnou kompozici, tak samozřejmě nesmíte zapomenout na kuchyňské spotřebiče. A to jak na ty vestavné, tak na ty drobné. I když se může zdát, že v rámci realizace kuchyně budete řešit jen velké spotřebiče, tak to není úplně správné. Zkuste se první zamyslet nad tím, jaké spotřebiče běžně používáte - které potřebujete mít neustále po ruce? I to je podstatná informace pro návrh interiéru - podle toho, kolik menších kuchyňských spotřebičů používáte, se vám navrhne řešení kuchyňské linky a otevřených polic. Zkrátka jak to vymyslet, ať své pomocníky máte neustále po ruce.

Kuchyně vše po ruce

A co se týče velkých kuchyňských spotřebičů, tak s těmi je nejlepší se nejprve seznámit. Jejich obsluha a široká nabídka funkcí se někdy může stát poměrně velkou překážkou v jejich používání. Neváhejte proto nejdříve navštívit studio, kde si spotřebiče můžete prohlédnout, osahat a vyzkoušet. Jen tak zjistíte, které jsou pro vás ty pravé!

A právě proto můžete navštívit náš showroom v Brně v areálu Centra bydlení a designu Kaštanová, kde na vás čeká několik plně vybavených kuchyní. Stačí jen přijít, rozhlédnout se a začít si vybírat. K ruce vám budou odborníci, kteří poradí s každým detailem. 

Přijďte, budeme se na vás těšit!

 

Inspirovat se také můžete kuchyněmi a realizacemi, které jsme již uskutečnili:

kuchyně realizace projektů

 

Nebo v galerii: