Rekonstrukce kuchyně v malém bytě ve svěžích barvách

rekonstrukce malého bytu DEHO009

Malé byty jsou sice skromným řešením a nutno podotknout, že v poslední době také jedno z nejčastějších bydlení. Nejenže nabízí vhodné startovací podmínky pro začátek nového života, zároveň také poskytují to domácí pohodlí, které si každý může zařídit podle sebe. 

Hlavní role: Šalvějová a kombinace dubu

Drobná kuchyně, která je propojena v otevřeném prostoru s obývacím pokojem a jídelnou, především vyniká svým barevným zpracováním. Na první pohled zaujme jemná zelenkavá barva šalvěje, kterou decentně doplňuje imitace dubového dřeva na spodních skříňkách a jako veselý prvek je zde obkladová retro mozaika geometrických tvarů.
Kompozice kuchyně je stavěna do dvou podélných sestav - propojeny oknem, které přivádí dostatek světla pro práci v kuchyni a zároveň nechává vyniknout veselým barvám. Hlavní část kuchyně je tvořena horními výklopnými skříňkami barvy šalvěje v kombinaci s otevřenou skříňkou v bílé barvě. Skříňky jsou kombinovány ve variantě jednoduchých a dvojitě výklopných, pro co nejsnadnější přístupnost. Jejich systém otevírání je kombinací TIP-ON (známý push to open systém) a úchytkové prohlubně.

Pod horními skříňkami jednoznačně zaujme veselá retro mozaika obkladů, které byly dodávány firmou Keraservis. Pracovní deska je v barvě šedého betonu a pro lepší uchopení malého prostoru je deska navázána i na parapet a vytváří jednotné řešení odkládacího prostoru. V kuchyňské lince je implementován neutrální šedý dřez FRANKE Tectonite spolu s kuchyňskou baterií s výsuvnou sprškou v lesklém chromu. Na druhé straně pracovní desky se nachází implementovaná varná deska. Tak i s vestavnou troubou zastupují značku Electrolux.
Spodní skříňky kuchyňské linky jsou v barvě dubu s přiznanými matnými černými úchytkami. V černé barvě jsou řešeny i další doplňky v kuchyni, jako jsou například i vypínače se zásuvkami.

Druhá strana kuchyňské linky je vedena v čistých liniích dubového zpracování. Kombinovány jsou nízké výsuvné šuplíky s vysokými potravinovými skříňkami. Ty jsou vybaveny drátěným systémem pro lepší organizaci úložných prostor. Mikrovlnná trouba je uložena pod šedou pracovní deskou. Na dubových skříňkách opět vévodí černé úchytky.

koláž rekonstrukce malého bytu kuchyně šalvějová (1)

Malou kuchyni ale dotváří detaily. V tomto případě se jedná o natření drobného kousku stěny spolu s radiátorem pod oknem ve stejně šalvějové barvě jako horní kuchyňské skříňky a také si můžete všimnout chytrého řešení obývací stěny, která z pohledové kuchyňské strany nabízí poličky pro odkládání věcí, které chtějí mít majitelé po ruce.

 Těšíme se, už máme další klíče, nové projekty a vy brzy uvidíte další naše fotky realizací. Třeba ta další bude právě vaše …. Váš tým Deho

 S realizací vysněného domova pomůžeme i vám – stačí nás kontaktovat : +420 720 993 563 nebo na mail: info@deho.cz

Odesláním zprávy souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů