Židle Eames DSX, mustard

Kód: 1953
Novinka
Značka: Vitra
6 256 Kč
Na objednání

Eames DSX (Dining Height Side Chair X-Base) je ikonická designová židle značky Vitra, která má sedák bez opěrek a podnož z jednoduché ocelové základny. Barva sedáku: hořčicová (mustard).

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Židle Eames DSX (Dining Height Side Chair X-Base) pochází z dílny designérů a manželů Charlese a Ray Eamesových. Židli navrhli již v 50. letech za účelem vyrobit takový kus nábytku, který se dokonale přizpůsobí lidskému tělu a zároveň bude odolný a snadno se s ním bude manipulovat. Tyto požadavky se zhmotnily v židli ze sklolaminátu, která se postupem let stala ikonou moderního designu. Židle je navržena tak, že najde dokonalé uplatnění v kanceláři, domácnosti i ve veřejných prostorách. S ohledem na křehkost sklolaminátu vyrábí dnes Vitra židle Eames z pevnějšího polypropylenu.

Pro všechny židle Eames je typický tvarovaný sedák, který se perfektně přizpůsobí. Variantu DSX navíc tvoří standardní ocelová základna, která v sobě snoubí jednoduchou eleganci s opravdovou konstrukční pevností. Konstrukce je v provedení chromové podnože. Židli je možné dodat také ve variantě s černě lakovanou podnoží.  

Standardně se židle dodávají s kluzáky pro tvrdou podlahu (v případě zájmu o kluzáky pro koberec uveďte tento požadavek do poznámky). V případě zájmu je možné objednat také variantu s polstrovaným sedákem nebo celopolstrovanou variantu.

Doplňkové parametry

Kategorie: Jídelní židle
Rozměr: 46,5 x 55 x 81 cm