Židle Eames DSX, celopolstrovaná

Kód: 1950
Novinka
Značka: Vitra
11 288 Kč
Na objednání

Eames DSX (Dining Height Side Chair X-Base) je ikonická designová židle značky Vitra, která má sedák bez opěrek, podnož z jednoduché ocelové základny a polstrování celé skořepiny.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Židle Eames DSX (Dining Height Side Chair X-Base) pochází z dílny designérů a manželů Charlese a Ray Eamesových. Židli navrhli již v 50. letech za účelem vyrobit takový kus nábytku, který se dokonale přizpůsobí lidskému tělu a zároveň bude odolný a snadno se s ním bude manipulovat. Tyto požadavky se zhmotnily v židli ze sklolaminátu, která se postupem let stala ikonou moderního designu. Židle je navržena tak, že najde dokonalé uplatnění v kanceláři, domácnosti i ve veřejných prostorách. S ohledem na křehkost sklolaminátu vyrábí dnes Vitra židle Eames z pevnějšího polypropylenu.

Pro všechny židle Eames je typický tvarovaný sedák, který se perfektně přizpůsobí. Variantu DSX navíc tvoří standardní ocelová základna, která v sobě snoubí jednoduchou eleganci s opravdovou konstrukční pevností. Ze vzorníku si vyberte ze dvou variant podnoží: 01 chrome nebo 30 basic dark. Obdobně si ze vzorníku zvolíte provedení polstrování sedáku, které je vyrobeno z kvalitní textilie Hopsak - a to v 28 barevných variantách. Zvolené varianty uveďte do poznámky v objednávce.

Doplňkové parametry

Kategorie: Jídelní židle
Rozměr: 46,5 x 55 x 81 cm