Židle Eames DSX, basalt

Kód: 1944
Novinka
Značka: Vitra
6 256 Kč
Na objednání

Eames DSX (Dining Height Side Chair X-Base) je ikonická designová židle značky Vitra, která má sedák bez opěrek a podnož z jednoduché ocelové základny. Barva sedáku: čedič / tmavě šedá (basalt).

Detailní informace

Detailní popis produktu

Židle Eames DSX (Dining Height Side Chair X-Base) pochází z dílny designérů a manželů Charlese a Ray Eamesových. Židli navrhli již v 50. letech za účelem vyrobit takový kus nábytku, který se dokonale přizpůsobí lidskému tělu a zároveň bude odolný a snadno se s ním bude manipulovat. Tyto požadavky se zhmotnily v židli ze sklolaminátu, která se postupem let stala ikonou moderního designu. Židle je navržena tak, že najde dokonalé uplatnění v kanceláři, domácnosti i ve veřejných prostorách. S ohledem na křehkost sklolaminátu vyrábí dnes Vitra židle Eamesz pevnějšího polypropylenu.

Pro všechny židle Eames je typický tvarovaný sedák, který se perfektně přizpůsobí. Variantu DSX navíc tvoří standardní ocelová základna, která v sobě snoubí jednoduchou eleganci s opravdovou konstrukční pevností. Konstrukce je v provedení chromové podnože. Židli je možné dodat také ve variantě s černě lakovanou podnoží.  

Standardně se židle dodávají s kluzáky pro tvrdou podlahu (v případě zájmu o kluzáky pro koberec uveďte tento požadavek do poznámky). V případě zájmu je možné objednat také variantu s polstrovaným sedákem nebo celo-polstrovanou variantu.

Doplňkové parametry

Kategorie: Jídelní židle
Rozměr: 46,5 x 55 x 81 cm