Židle Eames DAX

Kód: 1836
Novinka
Značka: Vitra
8 976 Kč
Na objednání

Eames DAX (Dining Height Armchair X-Base) je ikonická designová židle od značky Vitra, která má sedák s opěrkami a podnož z jednoduché ocelové základny.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Židli Eames DAX (Dining Height Armchair X-Base) navrhli designéři a manželé Charles a Ray Eamesovi již v 50. letech. Jejich záměrem bylo vyrobit židli, která bude odolná a snadno se s ní bude manipulovat, a která se zároveň dokonale přizpůsobí lidskému tělu. Tyto požadavky se zhmotnily v židli ze sklolaminátu, která se postupem času stala opravdovou ikonou moderního designu. Židle je navržena tak, že najde dokonalé uplatnění v domácnosti, ale i kanceláři či ve veřejných prostorách. 

Pro všechny židle Eames je typický tvarovaný sedák, který se perfektně přizpůsobí a díky područkám nabízí pohodlné posezení. Variantu DAX navíc tvoří standardní ocelová základna, která v sobě snoubí jednoduchou eleganci s opravdovou konstrukční pevností. Tato konstrukce je v provedení chromové podnože. Židli je možné dodat také ve variantě s černě lakovanou podnoží.

S ohledem na křehkost sklolaminátu vyrábí dnes Vitra židle Eames z pevnějšího polypropylenu ve 14 barevných variantách. Zvolenou variantu barevného provedení i podnože uveďte prosím do poznámky v objednávce.

Doplňkové parametry

Kategorie: Jídelní židle
Rozměr: 62,5 x 60 x 83 cm