Židle Eames DAX, celopolstrovaná

Kód: 1839
Novinka
Značka: Vitra
16 048 Kč
Na objednání

Eames DAX (Dining Height Armchair X-Base) je ikonická designová židle od značky Vitra, která má sedák s opěrkami, podnož z jednoduché ocelové základny a polstrování celé skořepiny.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Židli Eames DAX (Dining Height Armchair X-Base) navrhli designéři a manželé Charles a Ray Eamesovi již v 50. letech. Jejich záměrem bylo vyrobit židli, která bude odolná a snadno se s ní bude manipulovat, a která se zároveň dokonale přizpůsobí lidskému tělu. Tyto požadavky se zhmotnily v židli ze sklolaminátu, která se postupem času stala opravdovou ikonou moderního designu. Židle je navržena tak, že najde dokonalé uplatnění v domácnosti, ale i kanceláři či ve veřejných prostorách. 

Pro všechny židle Eames je typický tvarovaný sedák, který se perfektně přizpůsobí a díky područkám nabízí pohodlné posezení. Variantu DAX navíc tvoří standardní ocelová základna, která v sobě snoubí jednoduchou eleganci s opravdovou konstrukční pevností.

S ohledem na křehkost sklolaminátu vyrábí dnes Vitra židle Eames z pevnějšího polypropylenu ve 14 barevných variantách, které si vyberete ze vzorníku, kde máte na výběr také ze dvou barev ocelové konstrukce. Stejně tak si ze vzorníku zvolíte provedení polstrování sedáku, které je vyrobeno z kvalitní textílie Hopsak ve 28 barevných provedeních. Zvolené varianty uveďte prosím do poznámky v objednávce.

Doplňkové parametry

Kategorie: Jídelní židle
Rozměr: 62,5 x 60 x 83 cm