Židle Eames DAW, polstrovaný sedák

Kód: 1833
Značka: Vitra
15 912 Kč
Na objednání

Eames DAW (Dining Armchair Wood) je ikonická designová židle od Vitra, která má sedák s opěrkami, konstrukci z dřeva a polstrování na sedací části.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Židli Eames DAW (Dining Armchair Wood) navrhli designéři a manželé Charles a Ray Eamesovi v 50. letech za účelem vyrobit židli, která se dokonale přizpůsobí lidskému tělu a zároveň bude odolná a snadno se s ní bude manipulovat. Tyto požadavky se zhmotnily v židli ze sklolaminátu, která se postupem let stala ikonou moderního designu. Židle je navržena tak, že najde uplatnění v domácnosti, v kanceláři i ve veřejných prostorách. 

Pro všechny židle Eames je typický tvarovaný sedák, který se perfektně přizpůsobí a díky područkám nabízí pohodlné posezení. Tato varianta má pevnou dřevěnou podnož, jejíž barvu si zvolíte ve vzorníku z odstínů 02 zlatý javor, 95 tmavý javor a 30 černý javor. Přesná cena se odvíjí od zvolené podnože.

S ohledem na křehkost sklolaminátu vyrábí dnes Vitra židle Eames z pevnějšího polypropylenu ve 14 barevných variantách, které si vyberte ze vzorníku. Zvolenou variantu sedáku i podnože uveďte do poznámky v objednávce. Stejně tak si ze vzorníku zvolíte provedení polstrování sedáku, které je vyrobeno z kvalitní textílie Hopsak v 28 barevných variantách.

Doplňkové parametry

Kategorie: Jídelní židle
Rozměr: 62,5 x 60 x 83 cm