Židle Eames DAR, polstrovaný sedák

Kód: 1818
Značka: Vitra
12 376 Kč
Na objednání

Eames DAR (Dining Armchair Rod) je ikonická designová židle od Vitra, která má sedák s opěrkami, drátěnou konstrukci a polstrování na sedací části.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Židli Eames DAR (Dining Armchair Rod) navrhli designéři a manželé Charles a Ray Eamesovi v 50. letech za účelem vyrobit židli, která se dokonale přizpůsobí lidskému tělu a zároveň bude odolná a snadno se s ní bude manipulovat. Tyto požadavky se zhmotnily v židli ze sklolaminátu, která se postupem let stala ikonou moderního designu. Židle je navržena tak, že najde uplatnění v domácnosti, v kanceláři i ve veřejných prostorách. 

Pro všechny židle Eames je typický tvarovaný sedák, který se perfektně přizpůsobí a díky područkám nabízí pohodlné posezení. Tato varianta navíc zaujme revoluční ocelovou základnou, které se říká „Eiffelova věž“. Složitá konstrukce z ocelových drátů nenapodobitelně kombinuje lehké, elegantní tvary s konstrukční pevností. 

S ohledem na křehkost sklolaminátu vyrábí dnes Vitra židle Eames z pevnějšího polypropylenu ve 14 barevných variantách, které si vyberete ze vzorníku, kde také máte na výběr ze dvou barev ocelové konstrukce. Stejně tak si ze vzorníku zvolíte provedení polstrování sedáku, které je vyrobeno z kvalitní textílie Hopsak v 28 barevných variantách. Zvolené varianty uveďte do poznámky v objednávce.

Doplňkové parametry

Kategorie: Jídelní židle
Rozměr: 62,5 x 60 x 83 cm