Loftový byt v industriálním pojetí

Když se řeší domov, je to vždy situace plná naděje, pocitů a očekávání. Proto je velmi důležité najít osobu, která vás pochopí, a navzájem si budete rozumět. Potom vznikají ty nejlepší nápady a samozřejmě jedinečný domov – ten váš.

A právě to je případ realizace tohoto loftového bytu. Majitel bytu v centru Brna, mladý a charismatický muž, měl jasnou vizi – představoval si industriální styl, který bude odpovídat jeho životu, tedy i jeho zálibám. Mladý gentleman si rád užívá chvíle na golfovém trávníku, sílu a rychlost motorek ale také i jemné doušky kvalitního rumu. Ve spojitosti s jeho zájmy v oblasti architektury bylo více než jasné, jakým směrem se celá realizace interiéru bude posunovat.

Loftový byt v industriálním stylu - REALIZACE DEHO

Už u vchodu bytu je jasně patrná minimalistická linie a souhra se všemi materiály. Chodby bytu jsou lemovány cihlami, které jsou natřeny do světlých tónů a skvěle se doplňují se stěrkami. Ty jsou v bytě zastoupeny v decentní betonové barevné kombinaci. Naprosto identicky vypadá stěrka, která imituje vzhled nýtovaných plechových obkladů. I právě díky ní působí knihovna s dekoracemi a především sbírkou delikátních rumů dojmem, který jednoznačně vyjadřuje industriální prostředí.

Loftový byt v industriálním stylu - REALIZACE DEHO

V bytě lze sledovat další významný jednotící prvek – a to kombinaci antracitových prvků s přírodním dubovým masivem. Zábradlí, schodiště, trámy i vzpěry – to vše je laděno do jednotné antracitové barvy, která je navíc ještě doplněna v podobě dalších dekoračních prvků a díky tomu vzniká unikátní dojem stylového domova. Přesto ale interiér nepůsobí smutně nebo negativně a to především díky vhodné kombinaci hřejivého prvku dřeva a dalších materiálů jakými je například pravá kůže nebo ikonické křeslo Lounge chair od manželů Eamsových.

Loftový byt v industriálním stylu - REALIZACE DEHO

Většina nábytku je tvořena na míru přesně pro potřeby této realizace, ale můžete zde najít například betonové hodiny značky Clockies nebo repasované jídelní židle Ton.

I koupelna a kuchyně dokresluje antracitovým stylem charakter celého bytu.

Loftový byt v industriálním stylu - REALIZACE DEHO

Jedinečný domov a prostředí, které je inspirující a uvolňující zároveň. Jsme rádi, že jsme se mohli stát součástí týmu, který vdechl život tomuto projektu, a plně doufáme, že domov bude dělat radost.

Pokud i vy máte zájem o návrh interiéru, neváhejte nás kontaktovat.

 

Architektka: Ing. arch. Nikola Kopřivová
email: koprivova@deho.cz
mobil: +420 725 442 430

Fotograf: Michal Bernátek

Chci si nechat navrhnout interiér. Kontaktujte mne, prosím.

Využijte možnosti nás kontaktovat rychlým formulářem. Můžete si sjednat schůzku nebo vložit dotaz.

Nevyplňujte toto pole: