Gril Big Green Egg - kamado v celé své kráse!

Když grilovat,
tak jedině v kamado!

          Když kamado,
          tak Big Green Egg!

Kdo negriloval, jakoby nežil. Alespoň dle posledních let a velkého trendu grilovacích párty to tak vypadá. Sotva se trochu ohřejí jarní sluneční paprsky, tak už se vytahují grily a chystá se maso, zelenina a nálada. V létě je to už jedna velká párty! Pokud vás ale zajímá opravdové grilování pro fajnšmekry a ne jen obyčejné opékání buřtů nad ohněm, tak byste se měli seznámit s pojmem kamado. Nevíte co to je?

Gril Kamado

Co je to kamado?

Kamado je typem venkovního grilu, který ale kromě grilování nabízí kompletní sadu kulinářských možností. Můžete s ním například péct pizzu, chleba nebo koláče, pomalu vařit, udit nebo dusit. Zkrátka kompletní venkovní kuchyně zabalená do jednoho produktu! A pokud vás zajímá, kde se takové slovo vzalo, tak se s námi rychlou otočkou mrkněte do východní Asie. Před 3000 lety. V tu dobu se zde pro vaření používala tradiční hliněná pec na dřevo. Kamado si následně osvojili Japonci, kteří tak s láskou nazývali pec nebo krb. No a začátkem minulého století jej zde objevili američtí vojáci, jako suvenýr si jej přivezli do Ameriky a pomocí zdokonalování, vědomostí a inovativních materiálů tak vzniklo kamado, jak jej známe dnes.

Kamado poznáte na první pohled - a to především díky typickému oválnému tvaru. Ten tu není jen tak náhodou! Umožňuje totiž udržovat nastavenou teplotu díky optimální cirkulaci teplého vzduchu uvnitř grilu. A výsledek? Dokonale rovnoměrně připravené maso s nepřekonatelnou chutí. Slovy laika - hoďte tam pořádnou flákotu a vytáhněte ji jako kompletně dokonale propečenou. Mňam!

Keramická výplň grilu Big Green Egg

Při pohledu dovnitř grilu kamado vás určitě na první pohled zaujme keramické obložení. Ano, sice přidává grilu na váze, ale výhody jsou nesporné. Nejenže z podstaty materiálu odráží teplo a má silné izolační vlastnosti, také díky rovnoměrnému a stálému prostředí při grilování snižuje spotřebu dřevěného uhlí a především pomáhá k dokonalé regulaci teploty a snadné obsluze. Proto je při práci s grilem kamado doporučováno mít zavřené víko. Jen tím zajistíte všechny zmiňované benefity.

Gril Big Green Egg rodina

Legendární grily Big Green Egg

Když už jsme si tedy ujasnili, co to kamado vlastně je, tak nám dovolte představit jednu legendu. A tou nemůže být nikdo jiný než značka grilů Big Green Egg. Určitě jej nepřehlédnete - název totiž dokonale vyjadřuje to, jak gril vypadá - velké zelené vajíčko. Pamatujete pár řádku výše? Vajíčko je svým oválným tvarem již z principu doslovným ztvárněním kamado a oblíbené po celém světě. Jak by také ne, když jsou na trhu již od roku 1974. Všechny ty výhody, které jsme vám představili u typu kamado, tak s grilem Big Green Egg získáváte v designovém balíčku!

Trochu už také začínáme tušit, proč je maso z grilu Big Green Egg, tak nadpozemsky chutné! V nitru grilu se totiž nachází vysoce kvalitní keramika s dvouvrstvou glazurou, která je založena na technologii NASA. Aha! Takže jedno tajemství odhaleno.

Díky cirkulaci sálavého vzduchu tak můžete v grilu udržovat teplotu 70 - 350 °C. Proto je gril tak oblíbený - díky své všestrannosti. Ugrilujete pořádný steak a také například rychle upečete pizzu. I proto by se gril měl nacházet v každé domácnosti. Získáváte tak celou kuchyni v jednom balíčku. A jak už to u kuchyní bývá, tak i Big Green Egg vám nabízí širokou škálu typů, velikostí a kulinářského příslušenství.

Big Green Egg Large

Hledáte ikonickou dominantu vaší zahrady nebo praktického pomocníka na cesty? S Big Green Egg najdete obojí! A ještě více… Můžete totiž vybírat ze sedmi různých velikostí grilů. Ten největší - 2XL - nabízí celkem 74 cm vařící plochy v průměru. S tímto mackem uspořádáte grilovací párty každý den a na všechny se dostane! Pravda, se svými 170 kg není velkým zastáncem přesouvání a stěhování. Proto si můžete vybrat model XLarge, ten je již o něco lehčí a s plochou 61 cm stále oblíbený pro větší skupiny lidí. Nejvíce oblíbené jsou ale modely Large a Medium. Kompaktní verze, s kterými můžete i pohybovat a přesto si užívat dostatek prostoru ke grilování.

Co nás ale hodně baví, tak je kompletní kuchyně zabalená na cestu! Přesně to dokonale vystihuje poslední tři modely grilů Big Green Egg - MiniMax, Small a Mini. Jsou přizpůsobeny pro vaše dovolené, víkendové kempování nebo třeba jen tak na balkon. Drobné velikostí - velké srdcem! Nabízí všechny zmiňované výhody, ale v malém formátu. Například oblíbený MiniMax je vysoký pouhých 50 cm, váží 35 kg a grilovací plochu nabízí 33 cm. Pro pár nebo jednu rodinu naprosto dostačující varianta.

Příslušenství ke grilům Big Green Egg

Široká nabídka příslušenství 

Big Green Egg nejsou žádná Béčka! To už jste, hádáme, pochopili… Ale za nás ještě doporučíme si prohlédnout nabídku příslušenství těchto grilů. Různé stojany a držáky pro každou velikost grilu se stanou opravdu skvělým pomocníkem nebo modulární stoly, které si můžete uzpůsobit přesně podle svého gusta a vytvořit si tak oázu grilovacího ráje, kde máte vše krásné po ruce. Pokud ale přeskočíme všechny praktické rošty, nádobí, chytré pomůcky jako teploměry nebo pomůcky pro přípravu burgerů, tak tu máme pomůcky pro podpal.

Grilovací uhlí premium Big Green Egg

Kvalitní dřevěné uhlí je v podstatě základ grilování. Žádné nekvalitní směsky zbytků a odřezků, ale opravdu prémiové uhlí ze směsi dubového dřeva a Hickoryového dřeva (oblíbený typ ořechového dřeva určeného speciálně ke grilování). Takové uhlí nejenže skvěle a dlouze hoří, ale také pomáhá k finální vůni vašeho jídla. Pokud jste ale opravdoví fajnšmekři, tak vám Big Green Egg nabízí ještě dřevěné štěpky a špalíky na uzení. Například dřevo jablka, které podtrhne přírodní sladkou chuť ryb, mořských plodů a drůbežího masa nebo třešeň, která se zase skvěle hodí, pokud potřebujete podtrhnout jemnou a ovocnou chuť jídla.

 

Spolu s Big Green Egg - dokud vás smrt nerozdělí! A to doslova, protože na produkty Big Green Egg získáváte doživotní záruku.

 

 Inspirujte se produkty Big Green Egg nebo navštivte náš brněnský showroom, kde vám grily rádi představíme v akci!

 big green egg