5 tipů, které se vám budou hodit při výběru grilu

vulcanus-2

Tak už je to tady! Grilovací sezóna, na kterou se určitě těšíte více než roky minulé. Vybíráte zrovna nový gril a nevíte, jestli bude lepší plynový nebo na dřevěné uhlí? Těchto 5 tipů vaše rozhodování vyřeší.

Tip 1. - Víte, co rádi jíte?

Ano, začít můžeme rovnou touto otázkou. Je totiž důležité si uvědomit, co budete chtít v grilu připravovat… Bude to grilovaný steak? Ale co třeba uzený losos? Pečený rebarborový koláč nebo i pomalu tažený vařený guláš… Ano, to vše je možné připravit i v grilu. Pokud si tedy chcete užít kulinářských zážitků, tak se zaměřte na grily kamado - například značky Big Green Egg. Ty si poradí skutečně s každou delikatesou.

gril big green egg rodina grilování DEHO

Tip 2. - Kolik hladových krků potřebujete nakrmit?

Protože co si budeme - i na velikosti záleží. Protože pokud hledáte gril pro přípravu jídla pro 2 - 3 osoby, tak si skutečně můžete vybírat. Ať už plynový gril v kompaktním řešení nebo gril na dřevěné uhlí v praktickém provedení. Pokud ale potřebujete zaplnit žaludky více lidem než 10, tak se inspirujte grilem Vulcanus - nejenže grilování na něm je díky plápolajícímu ohni skutečným zážitkem, navíc vám jeho plocha nabízí bezproblémovou přípravu jídla až pro 50 hladových strávníků.

Tip 3. - Omezuje vás prostor?

“Na to nebudu mít prostor,” vás možná napadne. Ale proto výrobci grilů nabízí modely grilů hned v několika velikostech. Plynové grily Rösle můžete vybírat ze 4 velikostí - od praktických 114 cm až po nadstandardních 157 cm a grily na dřevěné uhlí Big Green Egg vám nabízí dokonce velikostí 7 - v průměru se grilovací plocha pohybuje od 25 cm po 73 cm. Jednoduše řečeno - velikosti se bát nemusíte, gril si určitě vyberete i na pidi balkonek.

Tip 4. - Chcete rychlou akci nebo si plánujete užívat skvělých zážitků?

Plynové grily jsou právě tolik oblíbené především díky rychlé akci - nečekáte na dlouhé rozehřívání a v podstatě hned můžete grilovat. I regulace je velmi snadná. Pokud ale milujete jídlo a vše okolo něj, tak se jednoznačně inspirujte u provedení grilů Vulcanus. Česká značka, kterou vynalezl pan Kovář (jménem i povoláním) s láskou jídlu. Uprostřed grilu plápolá oheň a na plotnách se maso griluje, prská, syčí a doslova hraje všemi barvami… To je potom panečku podívaná!

plynový gril Rösle

Tip 5. - A na závěr pragmaticky - kolik máte našetřeno v prasátku?

Cena grilů je poměrně rozsáhlá otázka. Záleží jaké vybavení od grilu požadujete - zda stačí základní - tedy mít rošt, zapálit a grilovat nebo si chcete z každého grilování udělat událost a pracovat s teplotou uvnitř masa pomocí bezdrátového teploměru, udit na speciálních třešňových štěpcích a tak dále. Pokud ale hledáte ekonomické řešení, tak jak v rámci plynových grilů tak i v těch na dřevěné uhlí vám jistě pomůže značka Rösle - a to přibližně od 10 000 Kč. Pokud si chcete užít americkou klasiku se zeleným vajíčkem Big Green Egg se vším všudy, tak si v kasičce nachystejte i čtyřnásobek předešlé ceny.

Jedním si ale můžete být jisti už teď! Ať už se rozhodnete pro jakýkoli z těchto 3 typů grilů, tak rozhodně nebudete zklamáni. Na našem showroomu jsme je totiž za vás již vyzkoušeli, a proto víme, že nabízíme skutečně jen to nejlepší. Stačí se k nám přijít přesvědčit.


Grily můžete vybírat na našem e-shopu:

zahradní grily nabídka 

 

CHCI SI NECHAT PORADIT S VÝBĚREM GRILU

Využijte možnosti nás kontaktovat rychlým formulářem. Můžete si sjednat schůzku nebo vložit dotaz.

Nevyplňujte toto pole: